این عادات روزانه مضر به شما آسیب وارد میکنند

انجام برخی کارها در طولانی مدت که به عادت تبدیل می شوند برای ما مضر هستند. شاید خیلی از کارها را درست انجام می دهید (مثل نوشیدن مقدار کافی آب در طول روز، ورزش کردن و …)، اما تهدیدهایی وجود دارند که نتیجه عادات روزانه ی شما بوده و اگر از آنها غفلت کنید، در آینده برایتان مشکلات زیادی درست می کنند. ادامه ی مطلب را بخوانید تا درباره این عادات مضر بیشتر بدانید:

بیش از حد چهار زانو ننشینید یا پاها را روی هم نیندازید

طبق تحقیقی که در این زمینه انجام شده، چهارزانو نشستن یا انداختن پاها روی هم، فشار خون را افزایش می دهد. انجام این کار به طور مکرر فشار خون سیستولیک را به میزان ۷ درصد و دیاستولیک را ۲ درصد افزایش می دهد. به طور ایده آل نباید بیشتر از ۱۵ دقیقه در هر ساعت چهارزانو بنشینید یا پاها را روی هم بیندازید. بعد از هر ۴۵ دقیقه نشستن، کمی راه بروید.

مجله آنلاین ایران‌سان | www.IranSun.net


طوری بایستید که زانوها کمی خم باشند

وقتی ایستاده اید نباید زانوها قفل شوند، زیرا این امر باعث فشار روی مفاصل می شود. ضروری است که زانوها کمی خم باشند. شما باید از ماهیچه هایی که اطراف مفاصل هستند استفاده کنید (اگر زانوی شما قفل شود این ماهیچه ها نیستند که وزن بدن را تحمل می کنند، بلکه مفاصل مجبور به تحمل آن هستند).

مجله آنلاین ایران‌سان | www.IranSun.net


تمام مدت روی شکم نخوابید

اگر فکر می کنید خوابیدن روی شکم باعث می شود که کوچک تر شود، سخت در اشتباهید! اگر به پشت نمی خوابید، پس گردن در وضعیت غیر طبیعی مانده و همین امر به جریان خون صدمه می زند.

مجله آنلاین ایران‌سان | www.IranSun.net


کمربندهای تنگ نپوشید

شاید دلتان می خواهد لاغر به نظر برسید و به همین دلیل کمربندی تنگ انتخاب می کنید. این کار باعث صدمه به دستگاه گوارش و هضم غذا می شود. کمربندهای تنگ که برای مدت طولانی می پوشید،معده را تحت فشار قرار داده و روند هضم به درستی اتفاق نیافتاده و به اسیدیته منجر می شود. کمربند باید به اندازه ای تنگ باشد که فرد به راحتی نشسته، خم شود و به طور عادی نفس بکشد.

مجله آنلاین ایران‌سان | www.IranSun.net


به محض اینکه بیدار می شوید بدنتان را کش ندهید

وقتی به محض بیدار شدن بدنتان را کش می دهید، دیسک کمر آسیب می بیند. پس هنگام بیدار شده از جای خود بلند شده، کمی راه بروید، مسواک کنید و بعد کمرتان را کش دهید! کشش بدن به محض بیدار شدن باعث کمردرد و گردن درد شدید می شود.

مجله آنلاین ایران‌سان | www.IranSun.net


همیشه آدامس نجوید

بیشتر افراد به طور ناآگاهانه ای آدامس را در تمام روز در دهان خود نگه می دارند. اگر آدامس حاوی قند باشد که به دندان ها صدمه زده و اگر بدون قند باشد به ماهیچه های فک.

مجله آنلاین ایران‌سان | www.IranSun.net


هر بار جای کیفتان را روی شانه و دست جابه جا کنید

ما نادانسته فشار زیادی روی شانه ها وارد می کنیم. انجام فعالیت های نامتقارن تکراری باعث عدم تعادل و درد می شود. اگر عادت دارید که کیف را با شانه راست حمل کنید، همین امر به الگو تبدیل شده و ماهیچه ها دچار عدم تعادل و درد می شوند. حمل کیف های سبک عملی هوشمندانه است و هنگام حمل کیف ، جای آن را دائما تغییر دهید.

مجله آنلاین ایران‌سان | www.IranSun.net


جین های تنگ نپوشید

پوشیدن لباس های جین تنگ منجر به مشکلاتی برای سلامتیمان می شود. اگر در پایان روز حس می کنید که توان درآوردن لباس خود را ندارید تا چیز راحت تری بپوشید، پس وقت آن است که جین های تنگ را کنار بگذارید.

مجله آنلاین ایران‌سان | www.IranSun.net


حالت بدنتان را چک کنید

باور داشته باشید یا نه، حالت درست بدن نه تنها شما را لاغرتر و جوان تر نشان می دهد بلکه از ایجاد درد در کمر و شانه ها پیشگیری می کند. وقتی می ایستید، سر را مستقیم نگه داشته، شکم را تو بدهید و شانه ها را صاف کنید.

مجله آنلاین ایران‌سان | www.IranSun.net

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


18 − 4 =